Numarul de participanti: 35
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 39 ani
Incepatori: 1
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 250 ore
Cel mai indelungat meci: 1020 minute
Talov Yevhen 3 - 2 Kazakov Anton
Cel mai rapid meci: 8 minute
Cel mai indelungat frame: 135 minute
Sturza Alexandru 22 - 51 KasyanovAlexander
Cel mai rapid frame: 22 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 83
Myronyuk Victor 2 - 0 Kondratenko Maksym
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 8
Basystyi Volodymyr 1 - 2 Serebriakov Roman
Diferenta maximala de puncte in meci: 71
Kusen Mykhailo 3 - 0 Ivaniv Vitaly
Diferenta minimala de puncte in meci: 2
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 83
Myronyuk Victor 83 - 51 Kondratenko Maksym
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 36
Scherbak Dmitry 36 - 21 Sturza Alexandru
Diferenta maximala de puncte in frame: 71
Kusen Mykhailo 79 - 8 Ivaniv Vitaly
Diferenta minimala de puncte in frame: 2
Scherbak Dmitry 58 - 60 KasyanovAlexander
Buchynskyi Andrew 45 - 47 Ivaniv Vitaly
Suma maxima de puncte in frame: 151
Lagodzinschii Serghei 79 - 72 Makarskiy Ivan
Suma minima de puncte in frame: 57
Numarul de meciuri jucate: 90
Meciuri cu joc decisiv: 35 (38%)
Meciuri jucate la zero: 49 (54%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 38 (42%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 2
Concurenti principiali
Kamelkov Yevhen
1 - 2
Vaskovskyy Oleg
(23-23 meciuri petrecute)
Makarskiy Ivan
2 - 3
Vaskovskyy Oleg
(8-14 meciuri petrecute)
Scherbak Dmitry
2 - 1
Basystyi Volodymyr
(15-7 meciuri petrecute)
Ostrazhnov Andriy
2 - 1
Kambadahalli Prajwal
(7-4 meciuri petrecute)
Semko Yurii
0 - 2
Kusen Mykhailo
(5-3 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 103
Jucatori cu break-uri: 24 (68%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 8 | 11173 | 1396.625 | 46 | 22 | 2.75 | KasyanovAlexander |
Dnipropetrovsk region | 4 | 9846 | 2461.5 | 60 | 32 | 8 | Talov Yevhen |
Ternopil region | 3 | 5927 | 1975.6667 | 49 | 19 | 6.33 | Kusen Mykhailo |
Lviv region | 4 | 5597 | 1399.25 | 42 | 16 | 4 | Ivaniv Vitaly |
Moldova | 5 | 5419.5 | 1083.9 | 28 | 3 | 0.6 | Baciu Pavel |
Kirovohrad region | 3 | 2662.5 | 887.5 | 0 | 0 | Abramovych Serhii | |
Vinnytsia region | 2 | 2562 | 1281 | 51 | 5 | 2.5 | Khimich Vladyslav |
Donetsk region | 1 | 2062 | 2062 | 29 | 2 | 2 | Makieiev Andrew |
Kyiv region | 1 | 2011 | 2011 | 24 | 2 | 2 | Vaskovskyy Oleg |
Khmelnitsky region | 1 | 1530.5 | 1530.5 | 22 | 1 | 1 | Makarskiy Ivan |
Ivano-Frankivsk region | 1 | 1501.5 | 1501.5 | 0 | 0 | Ostrazhnov Andriy | |
India | 1 | 715.5 | 715.5 | 26 | 1 | 1 | Kambadahalli Prajwal |
Odesa region | 1 | 682.5 | 682.5 | 0 | 0 | Gerbutov Igor |
Arbitru | Meciuri arbitrate | Durata totala de arbitraj | Arbitru/break |
Kamelkov Yevhen | 0 | - | |
Scherbak Dmitry | 0 | - | |
Shulga Andrey | 0 | - | |
Korynenko Ruslan | 0 | - | |
Makeev Andrey | 0 | - |