Numarul de participanti: 19
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 29 ani
Incepatori: 1
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 45 ore
Cel mai indelungat meci: 147 minute
Tishchenko Gregory 2 - 1 Yatsenko Vitaliy
Cel mai rapid meci: 35 minute
Cel mai indelungat frame: 66 minute
Sydorenko Petro 38 - 73 Lagodzinschii Matvei
Cel mai rapid frame: 11 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 251
Khmelevskyi Denys 2 - 1 Tishchenko Gregory
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 82
Dobie Dmytro 2 - 0 Popov Myhailo
Diferenta maximala de puncte in meci: 135
Lagodzinschii Serghei 2 - 0 Khmelevskyi Denys
Diferenta minimala de puncte in meci: 1
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 125
Khmelevskyi Denys 125 - 24 Tishchenko Gregory
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 34
Dobie Dmytro 34 - 6 Popov Myhailo
Diferenta maximala de puncte in frame: 101
Khmelevskyi Denys 125 - 24 Tishchenko Gregory
Diferenta minimala de puncte in frame: 7
Korolenko Konstantin 55 - 62 Sydorenko Petro
Suma maxima de puncte in frame: 164
Lemeshev Serhii 75 - 89 Khimich Vladyslav
Suma minima de puncte in frame: 40
Numarul de meciuri jucate: 33
Meciuri cu joc decisiv: 12 (36%)
Meciuri jucate la zero: 21 (63%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 9 (27%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 0
Concurenti principiali
Khimich Vladyslav
0 - 2
Yatsenko Vitaliy
(17-24 meciuri petrecute)
Sydorenko Petro
2 - 1
Lagodzinschii Matvei
(6-18 meciuri petrecute)
Yatsenko Vitaliy
0 - 2
Sydorenko Petro
(12-10 meciuri petrecute)
Lagodzinschii Matvei
2 - 0
Lagodzinschii Serghei
(15-3 meciuri petrecute)
Tishchenko Gregory
2 - 1
Yatsenko Vitaliy
(4-13 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 42
Jucatori cu break-uri: 11 (57%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 10 | 5010.3 | 501.03 | 59 | 23 | 2.3 | Sydorenko Petro |
Vinnytsia region | 2 | 1016.5 | 508.25 | 93 | 13 | 6.5 | Khmelevskyi Denys |
Zaporozhye region | 2 | 760 | 380 | 23 | 1 | 0.5 | Tishchenko Gregory |
Kyiv region | 1 | 505.4 | 505.4 | 28 | 3 | 3 | Blakyta Roman |
Donetsk region | 1 | 501.6 | 501.6 | 30 | 1 | 1 | Korolenko Konstantin |
Dnipropetrovsk region | 1 | 377.15 | 377.15 | 20 | 1 | 1 | Kunytsia Maksym |
Iraq | 1 | 377.15 | 377.15 | 0 | 0 | Al-Qarmalee Mohammed | |
Lugansk region | 1 | 266 | 266 | 0 | 0 | Popov Myhailo |