Numarul de participanti: 22
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 34.5 ani
Incepatori: 0
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 61 ore
Cel mai indelungat meci: 242 minute
Sydorenko Petro 3 - 2 Kulbako Andrii
Cel mai rapid meci: 33 minute
Cel mai indelungat frame: 75 minute
Vaskovskyy Oleg 42 - 54 Yatsenko Vitaliy
Cel mai rapid frame: 10 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 345
Isaienko Sergiy 3 - 1 Sydorenko Petro
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 95
Radzivill Oleksandr 0 - 2 Buchynskyi Andrew
Basystyi Volodymyr 0 - 2 Lemeshev Serhii
Diferenta maximala de puncte in meci: 145
Yatsenko Vitaliy 0 - 2 Isaienko Sergiy
Diferenta minimala de puncte in meci: 4
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 106
Yatsenko Vitaliy 24 - 106 Isaienko Sergiy
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 38
Radzivill Oleksandr 35 - 38 Buchynskyi Andrew
Diferenta maximala de puncte in frame: 82
Yatsenko Vitaliy 24 - 106 Isaienko Sergiy
Diferenta minimala de puncte in frame: 1
Radzivill Oleksandr 46 - 47 Korolenko Konstantin
Yatsenko Vitaliy 68 - 69 Buchynskyi Andrew
Suma maxima de puncte in frame: 153
Isaienko Sergiy 102 - 51 Sydorenko Petro
Suma minima de puncte in frame: 54
Numarul de meciuri jucate: 39
Meciuri cu joc decisiv: 12 (30%)
Meciuri jucate la zero: 23 (58%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 18 (46%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 0
Concurenti principiali
Yatsenko Vitaliy
2 - 1
Buchynskyi Andrew
(32-12 meciuri petrecute)
Vaskovskyy Oleg
3 - 1
Yatsenko Vitaliy
(19-22 meciuri petrecute)
Sydorenko Petro
2 - 0
Petrunko George
(17-19 meciuri petrecute)
Makarskiy Ivan
0 - 2
Shulha Andrii
(8-22 meciuri petrecute)
Khimich Vladyslav
1 - 3
Vaskovskyy Oleg
(10-17 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 62
Jucatori cu break-uri: 16 (72%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 12 | 7469.6 | 622.4667 | 106 | 41 | 3.42 | Isaienko Sergiy |
Kyiv region | 2 | 1483.3 | 741.65 | 26 | 7 | 3.5 | Vaskovskyy Oleg |
Kharkiv region | 2 | 1079.9 | 539.95 | 49 | 3 | 1.5 | Surzhykov Artem |
Vinnytsia region | 1 | 885.6 | 885.6 | 46 | 4 | 4 | Khimich Vladyslav |
Zaporozhye region | 2 | 852.2 | 426.1 | 25 | 1 | 0.5 | Tishchenko Gregory |
Donetsk region | 1 | 741.2 | 741.2 | 30 | 5 | 5 | Korolenko Konstantin |
Dnipropetrovsk region | 1 | 330 | 330 | 22 | 1 | 1 | Radzivill Oleksandr |
Khmelnitsky region | 1 | 308 | 308 | 0 | 0 | Makarskiy Ivan |