Numarul de participanti: 39
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 31 ani
Incepatori: 8
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 18 ore
Cel mai indelungat meci: 113 minute
Kazakov Anton 4 - 2 Kengis Arturs
Cel mai rapid meci: 10 minute
Cel mai indelungat frame: 36 minute
Kazakov Anton 49 - 12 Kengis Arturs
Cel mai rapid frame: 10 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 212
Kazakov Anton 4 - 2 Kengis Arturs
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 17
Balan Alexei 0 - 1 Breuer Sascha
Diferenta maximala de puncte in meci: 95
Kazakov Anton 3 - 0 Chisleacov Ilia
Diferenta minimala de puncte in meci: 2
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 77
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 17
Balan Alexei 9 - 17 Breuer Sascha
Diferenta maximala de puncte in frame: 77
Diferenta minimala de puncte in frame: 1
Limor Tom 26 - 27 Kengis Arturs
Suma maxima de puncte in frame: 91
Melnychenok Sergey 59 - 32 Lagodzinschii Matvei
Suma minima de puncte in frame: 26
Numarul de meciuri jucate: 38
Meciuri cu joc decisiv: 1 (2%)
Meciuri jucate la zero: 1 (2%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 16 (42%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 0
Concurenti principiali
Yermolenko Oleksii
1 - 0
Blakyta Roman
(12-6 meciuri petrecute)
Chisleacov Ilia
1 - 0
Sturza Alexandru
(5-0 meciuri petrecute)
Kazakov Anton
3 - 0
Chisleacov Ilia
(4-0 meciuri petrecute)
Surzhykov Petro
0 - 1
Yermolenko Oleksii
(1-3 meciuri petrecute)
Shulha Andrii
0 - 1
Limor Tom
(0-3 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 32
Jucatori cu break-uri: 12 (30%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 9 | 11472 | 1274.6667 | 24 | 2 | 0.22 | Osypenko Dmytry |
Germany | 5 | 8427.3 | 1685.46 | 31 | 2 | 0.4 | Dietzel Roman |
Moldova | 5 | 6787.2 | 1357.44 | 26 | 2 | 0.4 | Chisleacov Ilia |
Dnipropetrovsk region | 3 | 6663 | 2221 | 40 | 11 | 3.67 | Kazakov Anton |
Latvia | 2 | 4189.4 | 2094.7 | 55 | 5 | 2.5 | Kengis Arturs |
England | 2 | 3122 | 1561 | 41 | 1 | 0.5 | O'Neill Jamie |
Israel | 1 | 2856 | 2856 | 46 | 4 | 4 | Limor Tom |
Lviv region | 2 | 2323.3 | 1161.65 | 34 | 1 | 0.5 | Semko Yurii |
Belarus | 2 | 1865.8 | 932.9 | 25 | 1 | 0.5 | Melnychenok Sergey |
Kharkiv region | 2 | 1794 | 897 | 0 | 0 | Surzhykov Artem | |
Georgia | 1 | 1562.5 | 1562.5 | 22 | 1 | 1 | Davitashvili David |
Lithuania | 1 | 1540.5 | 1540.5 | 0 | 0 | Kolpačenko Nikita | |
Bulgaria | 1 | 1192.8 | 1192.8 | 32 | 2 | 2 | Velichkov Georgi |
Vinnytsia region | 1 | 1092 | 1092 | 0 | 0 | Khmelevskyi Denys | |
Kyiv region | 1 | 1092 | 1092 | 0 | 0 | Blakyta Roman | |
Czech Republic | 1 | 1092 | 1092 | 0 | 0 | Hustin Jean-Marie |