Numarul de participanti: 61
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 33 ani
Incepatori: 15
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 101 ore
Cel mai indelungat meci: 213 minute
Kengis Arturs 3 - 1 Papazov Tencho
Cel mai rapid meci: 46 minute
Cel mai indelungat frame: 89 minute
Kengis Arturs 46 - 34 Papazov Tencho
Cel mai rapid frame: 8 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 391
Vishnevsky Vladislav 1 - 4 Baranowski Mateusz
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 100
Kyupov Ivan 3 - 0 Koryagin Vadim
Diferenta maximala de puncte in meci: 250
Steadman Craig 3 - 0 Boiko Iulian
Diferenta minimala de puncte in meci: 1
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 131
Khmelevskyi Denys 0 - 131 Boiko Iulian
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 37
Limor Tom 37 - 36 Breuer Sascha
Diferenta maximala de puncte in frame: 131
Khmelevskyi Denys 0 - 131 Boiko Iulian
Diferenta minimala de puncte in frame: 1
Limor Tom 37 - 36 Breuer Sascha
Kyupov Ivan 43 - 42 Koryagin Vadim
Suma maxima de puncte in frame: 143
Kakovskiy Ivan 77 - 66 Krastev Bratislav
Suma minima de puncte in frame: 54
Numarul de meciuri jucate: 60
Meciuri cu joc decisiv: 6 (10%)
Meciuri jucate la zero: 36 (60%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 10 (16%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 0
Concurenti principiali
Khmelevskyi Denys
0 - 3
Boiko Iulian
(1-9 meciuri petrecute)
Shulha Andrii
3 - 1
Evteev Illia
(7-2 meciuri petrecute)
Isaienko Sergiy
3 - 0
Levytskyi Andrii
(5-1 meciuri petrecute)
Boiko Iulian
3 - 0
Makieiev Andrew
(3-1 meciuri petrecute)
Kazakov Anton
2 - 3
Khmelevskyi Denys
(0-3 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 258
Jucatori cu break-uri: 41 (67%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 15 | 30278 | 2018.5333 | 132 | 62 | 4.13 | Vishnevsky Vladislav |
Germany | 7 | 13665.8 | 1952.2571 | 81 | 28 | 4 | Schnabel Michael |
England | 3 | 12410.7 | 4136.9 | 87 | 39 | 13 | Steadman Craig |
Bulgaria | 4 | 8713.6 | 2178.4 | 59 | 21 | 5.25 | Krastev Bratislav |
Moldova | 5 | 7056.4 | 1411.28 | 25 | 6 | 1.2 | Chisleacov Ilia |
Latvia | 4 | 6950.4 | 1737.6 | 55 | 13 | 3.25 | Judin Rodion |
Lithuania | 2 | 6575.5 | 3287.75 | 69 | 20 | 10 | Schulte-Ebbert Vilius |
Poland | 1 | 6276.2 | 6276.2 | 110 | 21 | 21 | Baranowski Mateusz |
Belarus | 3 | 4164.8 | 1388.2667 | 53 | 5 | 1.67 | Melnychenok Sergey |
Russian Federation | 1 | 3858.6 | 3858.6 | 87 | 13 | 13 | Kakovskiy Ivan |
Cyprus | 1 | 3575.2 | 3575.2 | 44 | 10 | 10 | Georgiou Michael |
Dnipropetrovsk region | 3 | 3408 | 1136 | 30 | 2 | 0.67 | Kazakov Anton |
Vinnytsia region | 1 | 2821.5 | 2821.5 | 94 | 7 | 7 | Khmelevskyi Denys |
Israel | 1 | 2718.5 | 2718.5 | 59 | 6 | 6 | Limor Tom |
Lviv region | 2 | 2304.2 | 1152.1 | 28 | 4 | 2 | Semko Yurii |
Kharkiv region | 2 | 2196 | 1098 | 0 | 0 | Surzhykov Artem | |
Czech Republic | 1 | 1829.6 | 1829.6 | 24 | 1 | 1 | Hustin Jean-Marie |
Iraq | 1 | 1098 | 1098 | 0 | 0 | Al-Qarmalee Mohammed | |
Georgia | 1 | 1098 | 1098 | 0 | 0 | Davitashvili David | |
Kyiv region | 1 | 1098 | 1098 | 0 | 0 | Blakyta Roman | |
Canada | 1 | 1098 | 1098 | 0 | 0 | Margo Lisovenko | |
Donetsk region | 1 | 1098 | 1098 | 0 | 0 | Makieiev Andrew |
Arbitru | Meciuri arbitrate | Durata totala de arbitraj | Arbitru/break |
Prud Tatiana | 7 | 11 ore 40 minute | 87 |
Kruk Oleksandr | 6 | 11 ore 28 minute | 74 |
Velichkova Proletina | 4 | 6 ore 58 minute | 110 |
Gradinari Natalia | 3 | 4 ore 39 minute | 59 |
Kesseler Maike | 3 | 4 ore 32 minute | 70 |
Stepanenko Maksym | 4 | 4 ore 31 minute | 59 |
Tsarush Liliya | 1 | 2 ore 46 minute | 94 |
Kamelkov Yevhen | 0 | - | |
Lisovenko Hanna | 0 | - | |
Shulga Andrey | 0 | - |