Numarul de participanti: 16
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 28 ani
Incepatori: 5
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 36 ore
Cel mai indelungat meci: 225 minute
Velichkov Georgi 3 - 5 Judin Rodion
Cel mai rapid meci: 60 minute
Cel mai indelungat frame: 72 minute
Isaienko Sergiy 59 - 31 Velichkov Georgi
Cel mai rapid frame: 10 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 404
Velichkov Georgi 3 - 5 Judin Rodion
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 185
Karimberdi uulu 3 - 0 Khmelevskyi Denys
Diferenta maximala de puncte in meci: 169
Schulte-Ebbert Vilius 3 - 1 Sagynaliev Kalyskhan
Diferenta minimala de puncte in meci: 19
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 106
Isaienko Sergiy 106 - 13 Karimberdi uulu
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 41
Velichkov Georgi 41 - 37 Schulte-Ebbert Vilius
Velichkov Georgi 41 - 24 Schulte-Ebbert Vilius
Diferenta maximala de puncte in frame: 93
Isaienko Sergiy 106 - 13 Karimberdi uulu
Diferenta minimala de puncte in frame: 2
Petrov Andres 57 - 59 Judin Rodion
Suma maxima de puncte in frame: 137
Velichkov Georgi 46 - 91 Judin Rodion
Suma minima de puncte in frame: 57
Numarul de meciuri jucate: 15
Meciuri cu joc decisiv: 3 (20%)
Meciuri jucate la zero: 3 (20%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 5 (33%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 0
Concurenti principiali
Isaienko Sergiy
3 - 1
Marholin Kiryl
(3-0 meciuri petrecute)
Isaienko Sergiy
4 - 3
Karimberdi uulu
(1-1 meciuri petrecute)
Karimberdi uulu
3 - 0
Khmelevskyi Denys
(2-0 meciuri petrecute)
Velichkov Georgi
3 - 5
Judin Rodion
(0-1 meciuri petrecute)
Petrov Andres
2 - 4
Judin Rodion
(0-1 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 82
Jucatori cu break-uri: 13 (81%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Latvia | 3 | 3427 | 1142.3333 | 44 | 15 | 5 | Judin Rodion |
Kyiv | 3 | 3128 | 1042.6667 | 52 | 19 | 6.33 | Isaienko Sergiy |
Bulgaria | 2 | 2403 | 1201.5 | 53 | 13 | 6.5 | Velichkov Georgi |
Belarus | 3 | 2347.6 | 782.5333 | 55 | 10 | 3.33 | Melnychenok Sergey |
Kyrgyz Republic | 2 | 1613.2 | 806.6 | 59 | 5 | 2.5 | Karimberdi uulu |
Estonia | 1 | 1579.8 | 1579.8 | 56 | 15 | 15 | Petrov Andres |
Lithuania | 1 | 1032.8 | 1032.8 | 67 | 5 | 5 | Schulte-Ebbert Vilius |
Vinnytsia region | 1 | 612.8 | 612.8 | 0 | 0 | Khmelevskyi Denys |
Arbitru | Meciuri arbitrate | Durata totala de arbitraj | Arbitru/break |
Prud Tatiana | 3 | 8 ore 52 minute | 53 |
Lisovenko Hanna | 1 | 3 ore 4 minute | 41 |
Borschevskaya Daria | 1 | 2 ore 29 minute | 55 |
Kamelkov Yevhen | 0 | - | |
Shulga Andrey | 0 | - | |
Landyreva Anna | 0 | - | |
Gradinari Natalia | 0 | - |