Numarul de participanti: 70
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 33 ani
Incepatori: 5
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 261 ore
Cel mai indelungat meci: 337 minute
Shulha Andrii 2 - 3 Petrash Sergey
Cel mai rapid meci: 35 minute
Cel mai indelungat frame: 154 minute
Marholin Kiryl 63 - 20 Sagynaliev Kalyskhan
Cel mai rapid frame: 12 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 326
Khmelevskyi Denys 2 - 3 Karimberdi uulu
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 88
Lagodzinschii Matvei 0 - 2 Pinchuk Valentyna
Diferenta maximala de puncte in meci: 198
Kusen Mykhailo 2 - 0 Lagodzinschii Matvei
Diferenta minimala de puncte in meci: 1
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 122
Kusen Mykhailo 6 - 122 Karimberdi uulu
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 38
Serebriakov Roman 18 - 38 Skachko Yevhenii
Diferenta maximala de puncte in frame: 117
Isaienko Sergiy 118 - 1 Kruk Oleksandr
Diferenta minimala de puncte in frame: 1
Kamelkov Yevhen 65 - 64 Fedevych Vitaliy
Suma maxima de puncte in frame: 179
Buchynskyi Andrew 95 - 84 Voloshynov Danylo
Suma minima de puncte in frame: 51
Numarul de meciuri jucate: 167
Meciuri cu joc decisiv: 41 (24%)
Meciuri jucate la zero: 120 (71%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 47 (28%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 0
Concurenti principiali
Vaskovskyy Oleg
2 - 0
Petrunko George
(20-22 meciuri petrecute)
Yatsenko Vitaliy
1 - 3
Khimich Vladyslav
(24-17 meciuri petrecute)
Khimich Vladyslav
3 - 2
Vaskovskyy Oleg
(10-17 meciuri petrecute)
Khimich Vladyslav
2 - 0
Korolenko Konstantin
(9-5 meciuri petrecute)
Semko Yurii
2 - 0
Khachatryan Mikael
(8-5 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 194
Jucatori cu break-uri: 38 (54%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 19 | 44840 | 2360 | 65 | 71 | 3.74 | Isaienko Sergiy |
Kyrgyz Republic | 4 | 17650 | 4412.5 | 91 | 41 | 10.25 | Karimberdi uulu |
Lviv region | 10 | 15056 | 1505.6 | 37 | 10 | 1 | Semko Yurii |
Kirovohrad region | 11 | 14541 | 1321.9091 | 24 | 2 | 0.18 | Tomenko Yuri |
Donetsk region | 6 | 12579 | 2096.5 | 36 | 8 | 1.33 | Makieiev Andrew |
Belarus | 2 | 10216 | 5108 | 67 | 25 | 12.5 | Melnychenok Sergey |
Moldova | 6 | 9772 | 1628.6667 | 47 | 11 | 1.83 | Chisleacov Ilia |
Vinnytsia region | 2 | 7504 | 3752 | 38 | 9 | 4.5 | Khimich Vladyslav |
Dnipropetrovsk region | 3 | 6413 | 2137.6667 | 46 | 10 | 3.33 | Volyk Vladislav |
Kyiv region | 2 | 4418 | 2209 | 22 | 1 | 0.5 | Vaskovskyy Oleg |
Ternopil region | 1 | 2520 | 2520 | 30 | 6 | 6 | Kusen Mykhailo |
Canada | 2 | 1694 | 847 | 0 | 0 | Margo Lisovenko | |
India | 1 | 1547 | 1547 | 0 | 0 | Kambadahalli Prajwal | |
Ivano-Frankivsk region | 1 | 1183 | 1183 | 0 | 0 | Ostrazhnov Andriy |
Arbitru | Meciuri arbitrate | Durata totala de arbitraj | Arbitru/break |
Scherbak Dmitry | 5 | 12 ore 33 minute | 65 |
Lisovenko Hanna | 5 | 9 ore 3 minute | 25 |
Landyreva Anna | 4 | 7 ore 40 minute | 61 |
Kruk Oleksandr | 3 | 6 ore 48 minute | 43 |
Samoilenko Polina | 3 | 6 ore 5 minute | 28 |
Taborovets Oleksii | 3 | 5 ore 23 minute | 27 |
Kamelkov Yevhen | 2 | 4 ore 0 minute | 32 |
Zolotukhina Oleksandra | 3 | 3 ore 43 minute | 31 |
Chernetskyi Dmytro | 3 | 3 ore 43 minute | 31 |
Kusen Mykhailo | 1 | 2 ore 45 minute | 37 |
Shulga Andrey | 1 | 2 ore 31 minute | 49 |
Michaela Tabb | 2 | 1 ore 26 minute | 53 |