Numarul de participanti: 72
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 36 ani
Incepatori: 8
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 289 ore
Cel mai indelungat meci: 1408 minute
Isaienko Sergiy 2 - 0 Ivanov Nikolay
Cel mai rapid meci: 41 minute
Cel mai indelungat frame: 115 minute
Ivanov Nikolay 58 - 82 Voievodin Maksym
Cel mai rapid frame: 10 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 161
Isaienko Sergiy 3 - 1 Basenko Oleg
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 0
Makieiev Andrew 2 - 3 Polidovich Marian
Diferenta maximala de puncte in meci: 145
Isaienko Sergiy 3 - 1 Basenko Oleg
Diferenta minimala de puncte in meci: 1
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 107
Isaienko Sergiy 107 - 8 Voievodin Maksym
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 31
Portyanskyy Boris 22 - 31 Ul'yanchenko Taras
Diferenta maximala de puncte in frame: 99
Isaienko Sergiy 107 - 8 Voievodin Maksym
Diferenta minimala de puncte in frame: 1
Myronyuk Victor 62 - 61 Geryak Roman
Suma maxima de puncte in frame: 150
Kusen Mykhailo 81 - 69 Khimich Vladyslav
Suma minima de puncte in frame: 45
Numarul de meciuri jucate: 143
Meciuri cu joc decisiv: 41 (28%)
Meciuri jucate la zero: 93 (65%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 48 (33%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 1
Concurenti principiali
Shulha Andrii
0 - 3
Boiko Iulian
(9-24 meciuri petrecute)
Isaienko Sergiy
3 - 0
Boiko Iulian
(11-14 meciuri petrecute)
Yatsenko Vitaliy
0 - 3
Vishnevsky Vladislav
(3-6 meciuri petrecute)
Isaienko Sergiy
2 - 0
Petrunko George
(7-2 meciuri petrecute)
Kamelkov Yevhen
2 - 1
Radzivill Oleksandr
(5-2 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 201
Jucatori cu break-uri: 39 (54%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 21 | 52736.4 | 2511.2571 | 86 | 103 | 4.9 | Isaienko Sergiy |
Lviv region | 11 | 19286.8 | 1753.3455 | 58 | 19 | 1.73 | Semko Yurii |
Belarus | 3 | 15226 | 5075.3333 | 63 | 26 | 8.67 | Melnychenok Sergey |
Ternopil region | 6 | 14903 | 2483.8333 | 32 | 17 | 2.83 | Kusen Mykhailo |
Dnipropetrovsk region | 3 | 9807.4 | 3269.1333 | 48 | 13 | 4.33 | Volyk Mykyta |
Moldova | 4 | 9329.4 | 2332.35 | 32 | 9 | 2.25 | Chisleacov Ilia |
Donetsk region | 4 | 7803 | 1950.75 | 22 | 3 | 0.75 | Ul'yanchenko Taras |
Kirovohrad region | 6 | 6278.4 | 1046.4 | 0 | 0 | Abramovych Serhii | |
Kharkiv region | 3 | 4503.8 | 1501.2667 | 27 | 2 | 0.67 | Shugaley Bogdan |
Ivano-Frankivsk region | 3 | 4493.2 | 1497.7333 | 22 | 1 | 0.33 | Ostrazhnov Andriy |
Kyiv region | 2 | 2914.2 | 1457.1 | 22 | 3 | 1.5 | Vaskovskyy Oleg |
Vinnytsia region | 1 | 2379.8 | 2379.8 | 25 | 2 | 2 | Khimich Vladyslav |
Khmelnitsky region | 1 | 2232 | 2232 | 0 | 0 | Makarskiy Ivan | |
Canada | 2 | 1814.4 | 907.2 | 0 | 0 | Hanna Lisovenko | |
Morocco | 1 | 1409.2 | 1409.2 | 24 | 3 | 3 | Mehdi Alani |
Volyn region | 1 | 900 | 900 | 0 | 0 | Agruts Vladimir |
Arbitru | Meciuri arbitrate | Durata totala de arbitraj | Arbitru/break |
Chernetskyi Dmytro | 5 | 10 ore 48 minute | |
Scherbak Dmitry | 4 | 10 ore 32 minute | 58 |
Basystyi Volodymyr | 7 | 10 ore 4 minute | 67 |
Bucharska Mariia | 2 | 6 ore 17 minute | 86 |
Lisovenko Hanna | 4 | 5 ore 19 minute | 28 |
Kusen Mykhailo | 2 | 5 ore 14 minute | 24 |
Zhurba Oleksiy | 2 | 4 ore 46 minute | 30 |
Shumynets Volodymyr | 1 | 4 ore 31 minute | 22 |
Ostrazhnov Andriy Petrovych | 2 | 4 ore 14 minute | 32 |
Makeev Andrey | 1 | 1 ore 29 minute | 39 |
Kamelkov Yevhen | 0 | - | |
Shulga Andrey | 0 | - | |
Radzivill Oleksandr | 0 | - |